ABD’li işçiler emekli olmak için 1,8 milyon dolar tasarruf etmeli

ABD merkezli finansal hizmetler şirketi Charles Schwab tarafından yapılan bir ankete göre ABD’deki işçiler emeklilik için yaklaşık 1,8 milyon dolar tasarruf etmeleri gerektiğine inanıyor. Ankete göre bu tahmin geçen yılki 1,7 milyon dolardan daha yüksek ve ankete katılanların yüzde 37’si bu sayıya ulaşacaklarını çok muhtemel olarak görüyor. Öte yandan ankete katılım oranı geçen yıla göre yüzde 10 düştü.

401 bin katılımcının katıldığı ankete göre katılımcıların yüzde 42’si borsa dalgalanmalarını emeklilik için bir engel olarak görüyor. Geriye kalan katılımcılar ise hem enflasyonun hem de borsa oynaklığının harcama ve tasarruf alışkanlıklarını etkilediğini, bu koşullar altında da emekliliklerini ertelemeyi planladıklarını söyledi.

Öte yandan katılımcıların yüzde 88’i emekliliği “sahip olunması gereken bir fayda” olarak gördüğünü söyledi. Schwab Workplace Financial Services başkanı Brian Bender anket sonuçlarıyla ilgili “Pek çok işçi harcamaları kısmaya çalışırken bazı maliyetler kaçınılmaz oldu” diye konuştu.

Bununla birlikte daha fazla işçinin emeklilik için fonları biriktirdiği e ortaya çıktı. Geçen yıl yüzde 61 olan bu oran, bu sene bir tasarruf hesabına para yatırdığını bildiren katılımcılarla birlikte yüzde 68’e çıktı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x