Kripto Para Balinası Tepede Satış Yaptı! İşte Son Alımı

Büyük bir kurumsal kripto para balinası olan Cathie Wood’un şirketi ARK Invest, dün ortaya çıkan Coinabse-SEC davasında en büyük kazanan oldu.

Kurumsal kripto para balinası iki günde milyon dolar kazandı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, ABD’li düzenleyici SEC, 23 Mart’ta Coinbase’e Wells Bildirimi gönderdi. Bunun ardından Coinbase hisseleri %15’in üzerinde düşüş gösterdi. Kısa süre sonra ARK Invest, Coinbase (COIN) hisselerini bu hafta düşükten alıp tepeden sattı.

Salı günü, Cathie Wood’un fonu, Coinbase’in 160.887 hissesini hisse başına yaklaşık 83 dolardan iken 13.5 milyon dolara sattı. 48 saatten biraz daha uzun bir süre sonra, ARK düşüşü satın aldı ve hisse Perşembe günü 66.30 dolardan kapanıp dip yaptığı için 268.928 COIN hissesi satın aldı. Bu hisselerin 230.599’u ARK Innovation ETF’ye (ARKK), 38.329’u ise ARK Yeni Nesil İnternet ETF’sine (ARKW) gitti.

Coinbase, bu iki gün boyunca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir işletmeyi SEC’in kendisine karşı yaptırım uygulamayı planladığı konusunda uyaran bir Wells Bildirimi aldığını açıkladı.
Bir Wells Bildirimi, SEC’in bir soruşturmayı sonuçlandırdığını ve topladığı kanıtların yaptırım gerektirecek kadar önemli olduğuna inandığını belirtir. İcra eyleminin gerçekleşeceğini garanti etmiyor ve Coinbase’in 29 Mart’a kadar SEC’e yaptırım davasına itiraz etmeyi planlıyorsa bildirmesi gerekiyor.

SEC ayrıca Çarşamba günü Justin Sun, Tron Vakfı, BitTorrent Vakfı ve Rainberry’ye (eski adıyla BitTorrent) kayıt dışı menkul kıymetler sattığı ve piyasayı wash trading yoluyla manipüle ettiği için dava açtığını duyurdu. İnternet fenomeni Jake Paul, Sun bağlantılı kripto para birimini yasadışı olarak tanıttığı iddiasıyla da dava ediliyor.

Brian Armstrong’da elindeki hisseleri tasfiye ediyor

Yakın tarihli raporlar, Coinbase yöneticilerinin yüklü miktarda şirket hissesi sattığını gösterdi. Verilere göre, CEO Brian Armstrong dahil Coinbase yöneticileri son 30 günde yaklaşık 7,4 milyon dolarlık şirket hissesi sattı. Bu arada, yakın tarihli bir Twitter toplantısında Armstrong, şirketin siyasete daha fazla dahil olacağını söyledi ve ABD merkezli kullanıcılarını “kripto yanlısı adaylar” seçmeye çağırdı:

Yapacağımız şey, insanların kongre üyeleriyle iletişim kurabilecekleri, kripto yanlısı adaylara bağışta bulunabilecekleri, belediye binalarında görünebilecekleri ve sesinizi duyurabilecekleri içerikler yayınlamaya başlamak. Başarımızın garanti altına alındığından emin olmak için bu ülkede kripto yanlısı adaylar seçeceğiz

SEC davasının neden olduğu düşüşe rağmen, COIN yıldan yıla bugüne kadar hala %97 karda.
ARK ayrıca Block (SQ)’un 320.557 adet hissesini satın aldığını ve bu hisselerin 275.554’ünün ARKK’ya gittiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir