Kurtlar Vadisi Fikirtepe: Şaşmaz kardeşler beraat etti

İstanbul Kadıköy Fikirtepe’de inşa edilmesi planlanan Brooklyn Park ve Brooklyn Life projelerinde satışı yapılan 1200 daire hak sahiplerine teslim edilmedi. Mağdurların şikayeti üzerine aralarında, oyuncu Necati Şaşmaz’ın kardeşleri Raci Şaşmaz ve Mahir Şaşmaz’ın yanı sıra şirketin CEO’su Kürşat Coşkun Ufuk’un da olduğu 13 kişiye açılan davada sanıkların 1310’ar yıla kadar hapsi talep edildi.

Halk TV’nin haberine göre İstanbul Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, 18’inci duruşmada karara bağlandı. Mahkeme, Tayyar Raci Şaşmaz, Ahmet Mahir Şaşmaz, Kürşat Coşkun Ufuk, Ali Mert Dingil, Aydoğan Selimoğlu, Burcu Gülhan Dursun Güven, Fatih Varilci, Halil Koç, Hızır Selimoğlu, Muhit Kayaoğlu, Murat Aydınlı, Nazım Selimoğlu, Necdet Yalçın, Numan Tüfekçi, Hakan Usullu, Sadettin Namoğlu, Sercan Çadırcı, Sevim Koç ve Yasin Oğuz Ufuk hakkında beraat kararı verdi.

Şikayetçilerin, anılan kararı İstinaf Mahkemesi’ne taşımaları bekleniyor.

ŞİRKETİ ÇAYCIYA DEVRETMİŞLERDİ

Beraat kararı verilen dosyada, projenin bağlı olduğu Raci Şaşmaz’a ait Pana Yapı’nın, şirkette çaycı olarak çalışan Muhammed Muhit Kayaoğlu’na devredildiği bilgisi yer almıştı. Anılan projede mağdur olanlar arasında eski milletvekili İhsan Özkes de yer alıyordu.

Yargılama sürecinde, sanıklar birbirlerini suçlamıştı. Sanıklar şirketin içini boşaltmakla suçlanırken, bazı sanıklar ise, Raci Şaşmaz’ın şirketten 350-400 milyon lira kaçırdığını iddia etmişti. Soruşturma kapsamında 6 kişi ile birlikte tutuklanan Pana Yapı’nın eski CEO’su Kürşat Coşkun Ufuk ise bir süre sonra tahliye edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x