Muharrem İnce: Tek adam yönetiminin rakibi tek aday olamaz, siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bağırıyorsunuz? 

T24 Haber Merkezi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Siz adayınıza güvenmiyorsunuz da bana ‘Aday olamazsın’ diye bağırıyorsunuz. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum” dedi.

İnce, cumhurbaşkanı adaylığı kapsamında, “100 bin imza kampanyası”nı başlatmak için Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulları binasındaki Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına geldi.

İmza vermesinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan İnce, 20 yılın sonunda herkesin “tek adam” yönetiminden şikayetçi olduğunu ve bunun karşılığının, ya da rakibin “tek aday” olamayacağını savundu.

İnce, şunları kaydetti:

“20 yılın sonunda hepimiz tek adam yönetiminden şikayetçiyiz. Tek adam yönetiminin rakibi tek aday olamaz. Tek adamlıktan bıkmışken tek adaylık dayatmasına karşı çıkacağız. Bu bir demokrasidir. Bu ihale gibi oldu, ‘kimse ihaleye girmesin, tehdit ederim’, böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bana ‘aday olamazsın’ diye bağırıyorsunuz? 

İnsanlar evlerinden çıkıyor, kurula geliyor imza atıyor. Bırakın insanlar yarışsın. Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Dayatmalara karşı çıkıyoruz. İnsanlara 3. yol sunuyoruz, bir ihtimal daha var diyoruz.

Milletimizi seçim kuruluna gitmeye ve imza vermeye davet ediyorum. Bu bir yarıştır, büyük ihtimal birinci turda bitmeyecektir. İkinci turda hep birlikte gereğini yapacağız, bu iktidardan kurtulacağız.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir